FOSFOVET Forte inj. a. u. v.

Kategória: Farmaceutiká, Ošípané, Ovce a kozy, Zajace, Psy a mačky, Hovädzí dobytok


Charakteristika: Liek obsahuje fosfor potrebný na reguláciu pochodov látkovej výmeny. Kyselina nukleínová obsahujúca fosfor je vlastná bunkám organizmu. Pôsobí ako roborans a tonikum, stimuluje nervovú a svalovú výkonnosť a látkovú výmenu. Zúčastňuje sa na výstavbe bielkovín a mnohých iných reakciách, ktoré priaznivo ovplyvňujú celkový výživný a zdravotný stav.

Zloženie: 100 ml obsahuje:
Účinné látky: Acidum nucleinicum (stabilizovaný roztok sodnej soli kyseliny nukleínovej) 10 mg organicky viazaného fosforu v 1 ml lieku.
Pomocné látky: Methylparabenum, Ethylendiaminum, Aethanolum, Natrii hydroxidum, Aqua purificata.

Balenie: 100 ml.

Indikačná skupina: Fosforový liek.

Lieková forma: Injekčný roztok.

Cieľový druh: Všetky druhy zvierat.

Indikácie:
Roborans a tonikum: Všeobecné poruchy látkovej výmeny, najčastejšie v dôsledku jednostranného a nedostatočného kŕmenia, stavy slabosti a vyčerpanosti po prekonanej chorobe a ťažkých pôrodoch, obehová a srdcová slabosť, ochabnutá pohlavná činnosť a celková vyčerpanosť, podporná liečba pri terapii sterility, znížená životaschopnosť novorodeniat, poruchy výživy a vývoja mladých zvierat, karenčná výživa v jarných mesiacoch.
Poruchy vývoja a tvorby kostí: Rachitis a osteomalácia, podpora zle sa hojacich zlomenín kostí (tvorba callusu) v spojení s liečbou vitamínom D, tetanie a parézy súvisiace s narušením pomeru Ca, Mg a P pri liečbe vápnikom a horčíkom.

Dávkovanie:
Nárazová liečba: 10 – 50 ml podľa druhu a veľkosti zvierat. Liečba sa opakuje v krátkych intervaloch (1 – 2 dni) až do výrazného zlepšenia zdravotného stavu.
Chronické ochorenia: Podľa veľkosti a zdravotného stavu zvierat sa každý druhý deň podá pre: Veľké zvieratá 5,0 – 15,0 ml, malé zvieratá 0,5 – 3,0 ml.
Spôsob podávania: Intramuskulárne, subkutánne.

Upozornenie: Relatívne vysoké dávky od 10 ml do 50 ml (podľa druhu a veľkosti zvierat) sa odporúča aplikovať s. c. alebo i. m. rozdelene na viac miest.

Poznámka: Prípadný mierny sediment v lieku neznižuje účinnosť.

Ochranné lehoty: Bez ochranných lehôt.

Doba použiteľnosti: 2 roky.

Spôsob uchovávania: Pri teplote do 25 °C, v suchu, chrániť pred svetlom. Uchovávať mimo dosahu detí.

Výrobca: MEVAK a.s., Slovenská republika

Držiteľ rozhodnutia: MEVAK a.s., Biovetská 32, p.s. 29/c, 949 91 Nitra, SR


LEN PRE ZVIERATÁ. LEN NA PREDPIS VETERINÁRNEHO LEKÁRA.


PDF dokument na stiahnutie - Fosfovet Forte